Rakoobrona wkroczyła do szkół

Rakoobrona wkroczyła do szkół

Setki kartonów, płyt i przewodników, tysiące ulotek, plakatów oraz naklejek – na początku listopada siedziba Fundacji Rosa zamieniła się w prawdziwą linię produkcyjną! Przyczyna? Trwa pakowanie i wysyłka materiałów edukacyjnych dla szkół w ramach kampanii Rakoobrona.

Wszyscy pracownicy Fundacji Rosa zaangażowali się w pomoc w pakowaniu i wysyłce pakietów z materiałami dydaktycznymi, niezbędnymi do przeprowadzenia lekcji na temat profilaktyki raka szyjki macicy, raka płuca i czerniaka skóry. Co wysyłamy do placówek, które wyraziły chęć przystąpienia do programu? Płytę DVD z filmem dokumentalno-edukacyjnym „Gra z rakiem”, list do dyrekcji, przewodniki dla nauczycieli, konspekty, infografiki, ulotki i naklejki dla uczniów oraz plakaty dotyczące konkursu RKBN Fest. Pierwsze zajęcia z Rakoobrony już się odbywają!

Chęć przystąpienia do kampanii wyraziło około 270 szkół z całej Polski. Oznacza to, że nauczyciele przy wykorzystaniu dostarczonych przez nas pomocy dydaktycznych przybliżą wiedzę na temat profilaktyki onkologicznej ponad 62 tysiącom uczniów. Liczymy, że to nie koniec!

W dalszym ciągu można zgłaszać szkoły do udziału w kampanii. Zapraszamy do wypełnienia i przesłania deklaracji (dostępna TUTAJ). Wystarczy podać liczbę uczniów i nauczycieli oraz adres placówki, a następnie wysłać wypełniony wniosek na adres Fundacji Rosa lub drogą mailową: rakoobrona@fundacjarosa.pl.