Rakoobrona na konferencji „Zdrowy Pomorzanin”

Rakoobrona na konferencji „Zdrowy Pomorzanin”

Władze województwa pomorskiego, grono pedagogiczne, lekarze i… zespół Rakoobrony, opowiadający o idei kampanii. 15 kwietnia wzięliśmy udział w organizowanej w Gdańsku przez samorząd województwa pomorskiego III konferencji z cyklu „Zdrowy Pomorzanin”.

Podczas spotkania pt.: „Zdrowie i bezpieczeństwo w środowisku szkolnym. Wyzwanie w nowoczesnej szkole" powiedzieliśmy o idei kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona, badaniach ankietowych i fokusowych, lekcjach w szkołach i eventach, a także przedstawiliśmy dane liczbowe – m.in. liczbę uczniów i placówek objętych projektem.

Podczas konferencji rozmawiano nie tylko o profilaktyce chorób nowotworowych, ale także o nawykach żywieniowych, m.in. o rodzajach produktów serwowanych w sklepikach szkolnych.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w spotkaniu i wystąpić przed tak licznym audytorium. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a nauczycieli zachęcamy do wypełnienia i przesłania do nas deklaracji uczestnictwa w programie!

Strona internetowa kampanii Rakoobrona: www.rakoobrona.pl