Przekaż 1%

Przekaż 1%

Jeśli jeszcze nie dokonałaś/dokonałeś rozliczenia podatkowego za ubiegły rok, serdecznie prosimy o pamięć o nas i  przekazanie 1% na działalność statutową naszej organizacji.

Pozyskiwane środki przeznaczamy na realizację projektów dotyczących edukacji historycznej i zdrowia:

  • BohaterON - włącz historię! - akcję wysyłania kartek do Powstańców Warszawskich, pomoc bezpośrednią skierowaną do uczestników walk o stolicę oraz działania edukacyjne dla szkół; w ramach kampanii do Powstańców Warszawskich napisano już ponad pół miliona kartek i listów z życzeniami, a w 2018 roku w projekt BohaterON w Twojej Szkole zaangażowało się 350 tys. uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przyszpitalnych.
  • Rakoobrona dotyczącego profilaktyki raka szyjki macicy, raka płuca i czerniaka; akcja obejmuje: projekt UVaga – wyprzedź czerniaka!, działania edukacyjne w szkołach, Letnią Akcję Edukacyjną z czarnym namiotem RKBN, punkty badania znamion w całej Polsce, a także szkolenia i warsztaty nt. profilaktyki onkologicznej; w ramach inicjatywy skórę pod kątem czerniaka przebadało ponad 16 tys., osób;
  • Lekki Tornister, w ramach którego przypominamy, jak istotna jest edukacja prozdrowotna oraz odciążenie kręgosłupów dzieci; w kampanii wzięło udział już 776 szkół podstawowych!
  • Twoja Szkoła, którego celem jest podnoszenie jakości nauczania dzieci; zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych.
  • Kartka ze Szpitala, gdzie najmłodsi pacjenci pod opieką pedagoga wykonują oryginalne pocztówki, na których opisują swoje przeżycia i przesyłają pozdrowienia.
  • Pomagacie.pl - platformę finansowania społecznościowego umożliwiającą każdemu bezpłatne prowadzenie internetowej zbiórki środków na poprawę warunków socjalnych lub zdrowotnych.

Aby w łatwy sposób przekazać 1% na naszą organizację, proponujemy skorzystanie z bezpłatnego programu PIT 2018. Dzięki Państwa dobrym sercom i procentowi podatku możemy znacznie więcej!

Nasz KRS: 0000207472
Program PIT 2018

DZIĘKUJEMY!