Premiera książki „Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia”

Premiera książki „Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia”

24 października w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu odbyła się premiera książki dla dzieci Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia, którą napisała Celina Foryś.

Celinka jest wyjątkową czternastoletnią dziewczynką, która choruje na nowotwór złośliwy kości. Miała też niezwykły pomysł – wydanie książeczki dla dzieci o dziarskich przygodach owadzich przyjaciół, którą stworzyła w trakcie leczenia onkologicznego. W urzeczywistnieniu tego marzenia pomogła jej Fundacja Rosa.

Na uroczystej premierze Owadzich przyjaciół i tajemnicy Wróżkowego Korzenia nie zabrakło emocji i wzruszeń. Udział w niej wzięli pacjenci kliniki oraz ich rodzice i nauczyciele, a także… Jarosław Boberek, który przeczytał fragment bajki Celinki, ożywiając swoim głosem bohaterów tej fantastycznej opowieści.

Po zaprezentowaniu Owadzich przyjaciół i tajemnicy Wróżkowego Korzenia przybyłym gościom, rodzice i nauczyciele wzięli udział w panelu dyskusyjnym Mała książeczka, wielka sprawa. Motywowanie małych pacjentów do walki z chorobą, którą poprowadziła dr Magdalena Ciałkowska-Kuźmińska wraz z Magdaleną Kręczkowską z Fundacji Dum Spiro Spero. Celinka, gwiazda tego dnia, sprezentowała pacjentom egzemplarze swojej książki, dumnie rozdając na nich autografy wraz z Jarosławem Boberkiem.

Uśmiech na twarzy młodej autorki – bezcenny! Życzymy Celince dalszych pisarskich sukcesów :-)

Galeria