Pokój Uśmiechu otwarty w Bolesławcu!

Pokój Uśmiechu otwarty w Bolesławcu!

Dzięki staraniom Fundacji Rosa w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu powstał kolejny Pokój Uśmiechu. Sala została otwarta w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele Fundacji oraz dyrekcja i pracownicy placówki. Zadaniem nowego pomieszczenia jest ograniczenie negatywnych doświadczeń związanych nie tylko z chorobą, ale także z samą wizytą w poradni.
Pokój Uśmiechu w Bolesławcu został wyposażony tak, aby pozwolić najmłodszym na komfortowe spędzenie czasu oraz umożliwić specjalistom przeprowadzanie sesji terapeutycznych. Pomoc taka przyjmie formę zarówno w terapii indywidualnej, jak i rodzinnej.
W salach, które powstały do tej pory dzieci mogły znaleźć zabawki, ilustrowane książki, a nawet telewizory z dostępem do dziecięcych kanałów telewizyjnych. Atrakcje, te nie pozwalają na nudę, a tym samym pozwalają zminimalizować stres potęgowany przez odizolowanie od codziennego środowiska i ograniczenie kontaktów z najbliższymi.