Podsumowanie obozu terapeutycznego dla dzieci w Sokołowsku

Podsumowanie obozu terapeutycznego dla dzieci w Sokołowsku

Kilkanaścioro dzieci i młodych osób w wieku od 5 do 17 lat wzięło udział w obozie wakacyjnym, który odbył się w dniach 1- 7 sierpnia b.r. w Sokołowsku. Wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie Neuropsychologiczne „Pod klonowym liściem” został sfinansowany przez Fundację Rosa ( Rodzice pokryli jedynie część kosztów pobytu).

W obozie wzięło udział trzynaścioro dzieci i nastolatków, z różnego rodzaju dysfunkcjami mózgu, w tym ośmioro uczestniczących w programie edukacyjno- terapeutycznym finansowanym przez Fundacje Rosa od stycznia do czerwca b.r. Pozostała piątka uczestników weźmie udział w kolejnej edycji programu, który rozpocznie się jesienią i potrwa do sierpnia 2012 roku. Dziećmi opiekowali się wysoko wykwalifikowani specjaliści: psycholodzy, neurologopedzi, specjalista od komunikacji wspomagającej i alternatywnej, terapeuta prowadzący zajęcia z czi- gongu ( ćwiczenia zdrowotne pochodzące ze starożytnych Chin), arteterapeutyka.

Na program obozu składały się: gry i zabawy stymulujące rozwój dla najmłodszych dzieci, spotkania grupy wsparcia dla starszych dzieci Gammatek, rozmowy i wycieczki Młodzieżowej Grupy   Wsparcia, prowadzonej przez studenta psychologii. Rodzice uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Program  merytoryczny obozu opracowała Przewodnicząca Stowarzyszenia dr Joanna Przesmycka- Kamińska.

 

Galeria