Nowy projekt dla szkół przyszpitalnych – trwa rekrutacja

Nowy projekt dla szkół przyszpitalnych – trwa rekrutacja

Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria – organizatorzy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! - serdecznie zapraszają wszystkie szkoły przyszpitalne do udziału w akcji „Świąteczna kartka dla Powstańca” będącej częścią projektu „Świąteczna Paczka dla Powstańca” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji, okazywania miłości bliźniemu i obdarowywania się prezentami. Tymczasem, mimo kultywowania przez społeczeństwo świątecznych tradycji, wielu Powstańców Warszawskich żyje samotnie i bardzo skromnie. Odpowiedzią na ten problem ma być „Świąteczna paczka dla Powstańca”, w ramach której bohaterowie walk o stolicę otrzymają bony podarunkowe o wartości 250 zł na zaspokojenie wybranych potrzeb, np. zakup żywności, środków kosmetyczno-chemicznych, odzieży czy upominków dla rodziny.

Ważną część paczek będą stanowiły laurki z życzeniami wykonane własnoręcznie przez dzieci i młodzież ze szpitali i szkół przyszpitalnych. Zapraszamy wszystkie chętne placówki do przyłączenia się do naszej akcji i wzięcia udziału w procesie podtrzymywania dialogu pokoleń i edukacji historycznej, a także sprawienia radości uczestnikom Powstania Warszawskiego w magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Projekt dla szkół przyszpitalnych potrwa od września do listopada 2018 r. Na zgłoszenia czekamy do 16 września. Podstawą zgłoszenia do akcji i późniejszego kontaktu jej organizatorów z koordynatorem działań w szkole jest przesłanie na adres kartka@fundacjarosa.pl wypełnionego formularza kontaktowego (do pobrania poniżej).

Projekt „Świąteczna Paczka dla Powstańca” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Wdzięczni Bohaterom” i stanowi część ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!

Zgłoszenia przyjmujemy przez kontakt z koordynatorem:
e-mail: kartka@fundacjarosa.pl
tel.: 603 988 422

Regulamin projektu „Świąteczna kartka dla Powstańca”
Formularz zgłoszenia do projektu
Sprawozdanie z realizacji projektu