Miesiąc bezpłatnych badań z RKBN

Miesiąc bezpłatnych badań z RKBN

Słońce, plaża i... czarny namiot RKBN – rusza trzecia edycja Letniej Akcji Edukacyjnej Rakoobrony – od 1 do 28 sierpnia każdy, kto w godzinach 11.00-16.00 przyjdzie na plażę miejską w Gdyni, będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania znamion.

Już po raz trzeci zespół Rakoobrony odwiedza nadbałtyckie plaże, by edukować o profilaktyce czerniaka złośliwego. Nasza tegoroczna akcja zyskała patronat honorowy Ministra Zdrowia, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdyni oraz jest organizowana we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Pomorskim Inspektorem Sanitarnym i Gdyńskim Centrum Sportu.

Dzięki wsparciu partnerów czarny namiot będzie obecny na Plaży Gdynia Śródmieście niemal przez cały sierpień! Badanie znamion przeprowadzą lekarze z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz skorzystania z porady specjalisty, osoby, które odwiedzą punkt RKBN, otrzymają ulotki informacyjno-edukacyjne, będą mogły sprawdzić swój stan wiedzy na temat czerniaka złośliwego poprzez wypełnienie krótkiej ankiety, odpocząć na leżakach, a także porozmawiać z organizatorami kampanii o profilaktyce onkologicznej.

Serdecznie zapraszamy, bo najlepszy czas na działanie jest TERAZ!

Letnia Akcja Edukacyjna Rakoobrony na Plaży Gdynia Śródmieście
1–28 sierpnia 2016 r.
Codziennie w godzinach 11.00–16.00