Kolejny Pokój Uśmiechu otwarty!

Kolejny Pokój Uśmiechu otwarty!

Fundacja Rosa zrealizowała kolejny etap projektu Pokoje Uśmiechu. Czwarte pomieszczenie przyjazne małym pacjentom i rodzicom otwarto na początku lipca na Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Tym razem metamorfozie uległa izba przyjęć. Jest to miejsce, w którym mali pacjenci oraz ich opiekunowie po raz pierwszy spotykają się ze służbą medyczną, co – pomimo poświęcenia i troskliwej opieki ze strony lekarzy i personelu pielęgniarskiego – często jest źródłem stresów. Przyjazna przestrzeń, dobrze dobrane kolory, ładne meble i dobre oświetlenie działają uspokajająco i zmniejszają u małych pacjentów poziom lęku.

Na terenie Legnicy funkcjonuje obecnie tylko jeden szpital, nasz Pokój Uśmiechu będzie więc służył legniczanom, a także mieszkańcom całego powiatu. Nowe przyjazne pomieszczenie powstało dzięki Rosie, funduszom pozyskanym od sponsorów, a także dzięki wsparciu i nieocenionej współpracy ze strony szpitala. Pracownicy tej placówki sumiennie i efektownie wykonali wszystkie prace remontowe polegające na pomalowaniu pomieszczenia oraz położeniu glazury ściennej. Materiały remontowe na wykonanie tych prac zakupiła Fundacja Rosa.

Kiedy stara izba przyjęć przemieniła się w świeżutkie i piękne pomieszczenie, została wyposażona w niezbędny sprzęt, spełniający najwyższe normy jakości. Na uwagę zasługuje m.in. waga niemowlęca, która poza podstawowymi funkcjami, pozwala również stwierdzić, ile niemowlę spożyło pokarmu. Wśród innych przedmiotów podarowanych przez naszą Fundację Rosa należy wymienić: przewijak dla niemowląt, leżankę, stanowisko do pobierania krwi, biurko, regał, komodę, fotele i krzesła, roletę na okno oraz plakat oprawiony w antyramę.

 Izba przyjęć, po przemienieniu jej w Pokój Uśmiechu, jest miejscem przyjaznym, dającym poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Galeria