Klinika Budzik i CZD z Salami Doświadczania Świata

Klinika Budzik i CZD z Salami Doświadczania Świata Centrum Zdrowia Dziecka i Klinika Budzik zyskały nowe pomieszczenia, wspierające terapię i rehabilitację dzieci. 2 grudnia uczestniczyliśmy w otwarciach Sal Doświadczania Świata w Warszawie.

Wyposażenie obu pomieszczeń zostało sfinansowane przez Fundację Rosa w ramach projektu „Doświadczanie świata”. Dzięki naszemu wsparciu w Polsce działa już 36 Sal Doświadczania Świata.

W otwarciu sali w Klinice Budzik wzięła udział Ewa Błaszczyk z Fundacji „Akogo?”. Przez ponad rok działalności szpitala ze śpiączki wybudziło się tam aż 12 pacjentów. Mamy nadzieję, że zajęcia w nowo otwartej Sali Doświadczania Świata przyczynią się do kolejnych wybudzeń.

Obie uroczystości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mediów. O metodzie Snoezelen powiedziały: TVP Warszawa, Polsat News, TVN24, Polskie Radio, Radio WAWA; a także napisała Gazeta Wyborcza – Warszawa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za uczestnictwo w wydarzeniach. Niech Sale Doświadczania Świata dobrze służą pacjentom, wspierając ich rehabilitację i przyczyniając się do ich powrotu do zdrowia.