Kartka ze szpitala zawitała do Rumunii

Kartka ze szpitala zawitała do Rumunii 6 listopada 2014 roku był niezwykle ważny dla jednego z naszych projektów - "Kartki ze szpitala". Tego dnia pomysł i cele realizowanego przez Fundację Rosa od 2012 roku programu zostały zaprezentowane podczas 9. Kongresu Europejskiej Federacji Szpitali i Ochrony Zdrowia w Bukareszcie.

Do stolicy Rumunii, oprócz delegacji ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi im. kmdra Stanisława Hryniewieckiego nr 9 w Słupsku, pojechały dwie przedstawicielki Fundacji Rosa. Podczas odbywającego się w dniach 4-8 listopada 9. Kongresu HOPE (Hospital Organisation of Pedagogues in Europe), nad którym patronat objęła księżna Małgorzata, koncentrowano się w szczególności na poprawie wyników edukacyjnych dzieci i młodzieży borykających się z chorobami przewlekłymi.

6 listopada pani Katarzyna Wiłucka-Haczkowska, Koordynator Oddziałów Przyszpitalnych w Słupsku, a także członek zarządu HOPE, zaprezentowała delegatom z różnych państw idee projektu „Kartka ze szpitala”. Uczestnicy kongresu mogli zobaczyć specjalnie przetłumaczony na tę okazję na język angielski filmik promujący akcję, a także wziąć udział w prowadzonych przez nas warsztatach „Cardmaking and scrapbooking in hospital education therapy in pediatric wards of hospitals”. Zajęcia, podczas których wykonywano oryginalne kartki, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – chętnych było więcej niż przewidywał program!

Serdecznie dziękujemy paniom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi im. kmdra Stanisława Hryniewieckiego nr 9 w Słupsku za zaangażowanie w przygotowanie i przedstawienie prezentacji. Mamy nadzieję na dalszą, tak owocną, współpracę!

Europejska Federacja Szpitali i Ochrony Zdrowia (HOPE) jest międzynarodową organizacją typu non-profit zrzeszającą publiczne i prywatne szpitale, właścicieli placówek oraz narodowe instytucje ochrony zdrowia. W skład HOPE wchodzą organizacje z 32 krajów Europy i świata. Za główny cel federacja stawia sobie dbanie o prawidłowe, charakteryzujące się najwyższymi standardami, wykształcenie chorych dzieci.