Zajęcia plastyczne na kolejnych oddziałach dziecięcych

Dziesięć dziecięcych oddziałów szpitalnych – w Warszawie, Olsztynie, Oławie, Chrząstawicach, Rymanowie Zdroju, Zabrzu, Płocku, Istebnej i Rabce Zdroju – zostało wyposażonych w zestawy do cardmakingu i scrapbookingu. 1 200 najmłodszych pacjentów weźmie udział w III już, wakacyjnej edycji ogólnopolskiego programu „Kartka ze Szpitala”, realizowanego przez Fundację Rosa.

Program „Kartka ze Szpitala" przynosi wiele radości dzieciom przebywającym na szpitalnych oddziałach – mówi Elżbieta Klinowska, koordynator programu ze Szkoły Szpitalnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu. – Zwłaszcza w okresie letnim takie inicjatywy spotykają się z pozytywnym odzewem wśród naszych najmniejszych pacjentów – dodaje.

W ramach programu „Kartka ze Szpitala” dziecięce oddziały szpitalne (lub inne placówki, w których dzieci pozostają na czas leczenia) otrzymują darowiznę o wartości 1 200 zł, na którą składają się materiały pedagogiczne i plastyczne, przybory biurowe, a także koperty i znaczki pocztowe. Program realizowany jest od października 2012 roku. Do tej pory Fundacja Rosa ufundowała zestawy plastyczne dla 37 szpitali dziecięcych w całej Polsce, z których skorzystało już ponad 3 900 dzieci.

Radość najmłodszych, możliwość zapewnienia im odskoczni od szpitalnej codzienności jest najlepszą nagrodą za naszą pracę – mówi Katarzyna Galewska, koordynator programu „Kartka ze Szpitala” w Fundacji Rosa. - Każdy uśmiech dziecka to dla nas motywacja do realizacji kolejnych edycji i już dziś możemy zdradzić, że jesienią czeka nas kolejna. Więcej szczegółów o programie dostępnych jest na stronie: https://fundacjarosa.pl/programy/kartka-ze-szpitala. Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie potrzebujących – szczególnie dzieci i młodzieży – w dwóch obszarach: edukacji oraz terapii. We wrześniu 2011 roku Fundacja Rosa dołączyła do grona organizacji zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

W ramach swojej działalności statutowej realizuje programy dla najmłodszych: Doświadczanie świata, Twoja szkoła, Lekki tornister oraz Kartka ze szpitala, a w 2013 roku swoją misję poszerzyła o program Rak. To się leczy! – ogólnopolską akcję społeczną, nawołującą do profilaktyki związanej z chorobami nowotworowymi.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.fundacjarosa.pl oraz na profilu w serwisie społecznościowym Facebook facebook.com/fundacjarosa.