Wypełnij PIT, przekaż 1 procent Fundacji Rosa i wygraj złoto!

Rozliczenie roczne nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Tylko teraz składając PIT, podatnicy mają szansę na prawdziwe złoto. Portal Podatnik.info i Mennica Wrocławska z myślą o Fundacji Rosa organizują konkurs, w  którym każdy z nas może wygrać sztabkę złota.

Do końca marca trwa pierwszy etap konkursu organizowanego przez portal Podatnik.info. Każdy, kto rozliczy on-line swój podatek przy pomocy programu PIT Pro 2011, ma szansę wygrać jedną z 20 małych sztabek złota najwyższej próby (999,9). Nagrody ufundowała Mennica Wrocławska.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odwiedzić stronę www.podatnik.info/konkurs, pobrać program PIT Pro 2011 i rozliczyć za jego pomocą podatek za 2011 rok, przekazując 1 procent na rzecz Fundacji Rosa. Po wysłaniu wypełnionego formularza należy podać swój adres e-mail i – opcjonalnie – polecić konkurs swoim znajomych na popularnych portalach społecznościowych. Potem trzeba już tylko czekać na ogłoszenie listy zwycięzców. Wyniki można sprawdzić 4 kwietnia o godz. 16:00 na: www.podatnik.info/lista. Sztabkę złota wygra co setna osoba biorąca udział w konkursie.

Program PIT Pro 2011 to darmowa aplikacja pozwalająca na samodzielne rozliczenie podatku za 2011 rok. Umożliwia przekazanie na rzecz Fundacji Rosa (wpisanej do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego) jednego procentu podatku – użytkownik aplikacji nie musi szukać numeru KRS organizacji i wpisywać go w odpowiednie pole. Dzięki czytelnym poleceniom, zaawansowanej opcji pomocy, weryfikacji błędów i wbudowanemu kalkulatorowi ułatwi rozliczenie PIT nawet początkującym podatnikom. Proces rozliczania można zakończyć złożeniem formularza drogą elektroniczną. Program bezpiecznie wysyła e-deklaracje i pozwala na pobranie UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru).

- Aby ułatwić przyjaciołom naszej Fundacji rozliczenie roczne z fiskusem i przekazanie jednego procenta podatku, zachęcamy do skorzystania z programu PIT Pro 2011– mówi prezes Fundacji Rosa, Bohdan Pecuszok. - Aplikacja jest prosta w użyciu, nie wymaga od użytkownika posiadania skomplikowanej wiedzy o finansach. Pozwala szybko wypełnić formularz i przy okazji przekazać jeden procent na szczytny cel – pomoc dzieciom i młodzieży - dodaje.

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku – od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1 proc. podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży.