Walcz z rakiem i obroń galaktykę

RKBN Defenders, 8-bitowa gra inspirowana klasycznym hitem na komputery Atari to nowy sposób promocji walki z rakiem. W plebiscycie Appaward 2014 została nominowana do tytułu aplikacji roku w kategorii edukacja. Gra jest elementem ogólnopolskiej kampanii Rakoobrona, która uczy młodych ludzi, jak ważna w walce z nowotworem jest profilaktyka.

Seryjny morderca, podstępny zabójca, agresywny przeciwnik - pod takimi postaciami kryją się choroby nowotworowe, z którymi zmierzymy się w grze. Podobnie jak w prawdziwym życiu, aby dotrzeć i ostatecznie unicestwić każdego z Rakobossów, najpierw musimy przetrwać atak różnych przyczyn raka.

- Naszą grą chcemy dotrzeć do młodych osób, które w przyjazny, rozrywkowy sposób będą uczyć się o nowotworach.  Aplikacja pokazuje bardzo poważną tematykę w naturalnym, multimedialnym środowisku młodzieży - mówi Martyna Niewójt, szef projektu Rakoobrona Fundacji Rosa.

Zasady gry również nawiązują do klasyki. Mamy 3 życia i 2 minuty. Im więcej przeciwników zestrzelimy, tym szybciej pokonamy chorobę. – Podobnie jak w przypadku prawdziwej walki z chorobą, chcemy pokazać, jak ważny jest czas i odpowiednia profilaktyka. Już sama instrukcja gry w bezpośredni sposób wyjaśnia, jakie są główne przyczyny choroby, a każda minuta spędzona z grą to kolejne zwrócenie uwagi na tak ważny dla nas problem – opowiada Martyna Niewójt.

Strzelanie do fajek, nosów, wacków i innych równie groźnych przeciwników od pierwszej chwili wydaje się zabawą. RKBN Defenders to jednak część kampanii Rakoobrona. Aplikacja jest jedną z pierwszych tego typu gier w Polsce. Jej nowatorskość doceniona została w plebiscycie Appaward 2014 organizowanym przez Grzegorza Marczaka (Antyweb.pl), w którym została nominowana do miana aplikacji roku w kategorii edukacja. Zwycięzcy zostaną wybrani w ramach głosowania oraz poprzez werdykt jury. Głosować może każdy posiadacz konta na Facebooku: https://www.appaward.pl/android/edukacja/rkbn-defenders.html

- Głosować na RKNB Defenders można do 7 października. Jeśli wygramy, z pewnością wielu młodych ludzi dowie się o grze – i tym samym – o walce z rakiem – dodaje Martyna Niewójt.

Więcej informacji o kampanii na stronie: www.rakoobrona.pl

 

Aplikację na platformę Android pobierzemy pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.goapps.rkbn

Kontakt dla mediów:
PR EXPERT
GSM 512 198 870
anowak@prexpert.com.pl