Uczniowie pokażą, jak walczyć z rakiem – rusza konkurs

Rusza konkurs RKBN Fest. Temat? Event dotyczący profilaktyki nowotworowej. Mogą się zgłaszać szkoły z całej Polski. Najlepsze pomysły dostaną wsparcie finansowe na realizację, a uczniowie i nauczyciele dodatkowo zdobędą atrakcyjne nagrody.

RKBN Fest jest ogólnopolskim konkursem dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na najciekawsze wydarzenie o profilaktyce nowotworowej. Organizuje go Fundacja Rosa w ramach programu Rakoobrona.  – W konkursie RKBN Fest chodzi o to, żeby w atrakcyjny sposób przekonać swoich rówieśników do konieczności stosowania się do zasad profilaktyki raka szyjki macicy, raka płuca i czerniaka skóry– mówi Martyna Niewójt z Fundacji Rosa.

Konkurs jest skierowany do uczniów z całej Polski. Jak wziąć w nim udział?

 
  • Znajdźcie opiekuna wśród nauczycieli;
  • Stwórzcie drużynę z kolegami;
  • Zarejestrujcie się na www.rakoobrona.pl/konkurs;
  • Zaplanujcie event o profilaktyce nowotworowej;
  • Gotowy projekt wyślijcie na adres Fundacji Rosa.
 

Jak zrealizować swój pomysł? Każda drużyna sama przygotowuje projekt eventu, który chciałaby zorganizować w swojej szkole lub mieście. – Forma wydarzenia zależy tylko od kreatywności jego pomysłodawców. Pomożemy w realizacji, dofinansowując trzy najciekawsze projekty – tłumaczy Martyna Niewójt. Na zwycięskie drużyny i ich opiekunów czekają nagrody: warsztaty szkoleniowe z kreatywności z najlepszymi trenerami we Wrocławiu, gadżety Rakoobrony, tablet dla nauczyciela, a także tablica multimedialna dla szkoły.

Dlaczego konkurs dotyczy profilaktyki nowotworowej? To część ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona. Jej organizatorzy, Fundacja Rosa i  Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO, sprawdziły, co na temat raka szyjki macicy, raka płuca i czerniaka skóry wiedzą uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. – Z naszych badań wynika, że stan wiedzy młodzieży o zapobieganiu tym trzem typom nowotworów jest niewielki. Tymczasem zachowania i nawyki, które kształtują się już w wieku młodzieńczym, mogą zwiększyć ryzyko zachorowania w późniejszym okresie. W programie Rakoobrona chodzi nie tylko o przekazanie informacji na temat profilaktyki, lecz także o skłonienie do rzeczywistej zmiany zachowań – wyjaśnia Martyna Niewójt.

Do konkursu RKBN Fest można się zgłaszać do 19 stycznia 2015 roku. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie:
www.rakoobrona.pl/konkurs


Program Rakoobrona jest skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat i przewiduje zajęcia edukacyjne w szkołach – w wymiarze 1 godziny lekcyjnej, dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych oraz I-III szkół ponadgimnazjalnych. Dla szkół, które wyrażą zainteresowanie programem, Fundacja Rosa przygotowała profesjonalne materiały edukacyjne, opracowane w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Materiały są przekazywane bezpłatnie. Do programu mogą się zgłaszać szkoły z całej Polski. Termin zgłoszeń mija 21 listopada.

Więcej informacji o kampanii na stronie: www.rakoobrona.pl

Kontakt dla mediów:

Anita Nowak
PR EXPERT
GSM 512 198 870
anowak@prexpert.com.pl