Świąteczne kartki od dzieci z polskich szpitali

W ramach akcji „Kartka na święta” dzieci z 18 polskich szpitali własnoręcznie przygotowały świąteczne kartki dla swoich bliskich. Część z nich wysłano także do pacjentów Kliniki Budzik.

„Kartka na święta” to specjalna edycja ogólnopolskiego projektu „Kartka ze szpitala”, prowadzonego przez Fundację Rosa od 2012 roku. – Projekt służy temu, by dzieci przebywające w szpitalu mogły oderwać się od codzienności. W okresie świąt, kiedy tęsknotę za domem odczuwa się mocniej, to szczególnie ważne. Tworzenie kartek wprowadza na szpitalne odziały dziecięce świąteczną atmosferę – mówi Katarzyna Gondek-Wieczorek, koordynatorka projektu „Kartka ze szpitala”.

Kartki na święta Bożego Narodzenia mali pacjenci przygotowali już po raz trzeci. Tym razem, oprócz 13 szpitali onkologicznych, które biorą udział w VI edycji „Kartki ze szpitala”, świąteczne kartki wysłały także dzieci z 5 innych placówek – ze Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju, Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju i Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Ameryce.

Dzieci tworzyły kartki własnoręcznie, na specjalnych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundację Rosa, która zapewniła materiały i przybory plastyczne, a także koperty i znaczki. W przypadku kartek świątecznych mali pacjenci otrzymali m.in. papier z odpowiednimi wzorami czy gotowe aplikacje – bałwanki, choinki, śnieżynki czy gwiazdki. Dzieci wykorzystywały różne techniki – m.in. scrapbookingu i cardmakingu.

W tym roku powstało w sumie około 1200 kartek świątecznych – 900 w szpitalach onkologicznych i 300 w ramach dodatkowej akcji świątecznej. Zostały zaadresowane przede wszystkim do bliskich małych pacjentów, jednak część trafiła także do dzieci z Kliniki Budzik.– Imiennie zaadresowane kartki do Kliniki Budzik wysyłaliśmy już w ubiegłym roku z okazji Walentynek. Dzieci stworzyły niezwykle osobiste, wzruszające kartki – dodaje Katarzyna Gondek-Wieczorek.

Do tej pory odbyło się już kilka innych edycji specjalnych „Kartki ze szpitala”. Niedawno zakończyła się akcja „Kartka dla Powstańca”, zorganizowana z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wcześniej dzieci tworzyły kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka, Walentynek, Wielkanocy czy dla Pań Pielęgniarek.

Więcej informacji na temat projektu „Kartka ze szpitala”:
https://fundacjarosa.pl/programy/kartka-ze-szpitala/

Kontakt dla mediów:
Anita Nowak
PR EXPERT
GSM 512 198 870
anowak@prexpert.com.pl