Rozlicz roczny PIT i podaruj 1 procent Fundacji Rosa!

Już tylko kilkanaście dni pozostało podatnikom do rozliczenia się z fiskusem i przekazania 1 procenta podatku od dochodu na rzecz wybranej OPP. Fundacja Rosa udostępnia narzędzia, które ułatwią rozliczenie PIT-u oraz umożliwią sprawdzenie, na jaki cel zostanie on wykorzystany w organizacji.


Z końcem kwietnia upływa termin składania rocznych rozliczeń podatkowych. Warto przy tym pamiętać o 1 procencie dla organizacji pożytku publicznego. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w roku podatkowym 2010 aż 10 134 625 osób, tj. ponad 38% ogółu podatników, zdecydowało się wesprzeć OPP. Dzięki temu stowarzyszenia i fundacje otrzymały wsparcie w rekordowej wysokości 400,2 mln złotych.
Przed podjęciem decyzji, którą organizację mamy zamiar wesprzeć, warto sprawdzić, na co przeznaczony zostanie nasz 1 procent. Aby ułatwić podjęcie decyzji darczyńcom, Fundacja Rosa uruchomiła nową stronę internetową www.dzieciom.fundacjarosa.pl, dzięki której podatnicy mogą zapoznać się szczegółowo z akcjami prowadzonymi przez organizację. Można tu znaleźć informacje na temat obszarów działania Fundacji, wziąć udział w wirtualnej wycieczce po salach terapeutycznych oraz pokojach uśmiechu, a także obejrzeć wywiady z osobami, które skorzystały ze wsparcia Fundacji.


- Dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania były jak najbardziej transparentne zarówno dla naszych darczyńców, jak i ogółu społeczeństwa - mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. - Chcemy pokazać podatnikom, że warto wspierać realizowane przez nas programy, przekazując Fundacji swój 1 procent. Stąd pomysł na odrębną stronę internetową, specjalnie dedykowaną konkretnym projektom, dzięki której można sprawdzić, na co przeznaczane są pozyskiwane przez nas środki. Darczyńcy świadomie więc decydują, czy warto wspierać naszą organizację - dodaje.


Na nowej stronie znajduje się również program PIT-y 2011. Można pobrać go bezpłatnie i w szybki, dokładny sposób rozliczyć się z fiskusem oraz przekazać 1 procent Fundacji Rosa. Dzięki czytelnym poleceniom, zaawansowanej opcji pomocy, weryfikacji błędów i wbudowanemu kalkulatorowi ułatwi on rozliczenie formularza PIT nawet początkującym podatnikom. Proces rozliczania można zakończyć złożeniem dokumentu drogą elektroniczną. Program bezpiecznie wysyła e-deklaracje i pozwala na pobranie UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru).


- Zachęcamy wszystkich, którzy nie zdążyli się jeszcze rozliczyć, do skorzystania z naszego programu - mówi prezes Bohdan Pecuszok. - Aplikacja jest prosta w użyciu, nie wymaga od użytkownika posiadania skomplikowanej wiedzy o finansach. Dzięki niej możemy szybko wypełnić formularz i dodatkowo wesprzeć szczytny cel - pomoc dzieciom i młodzieży - dodaje.
Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1 proc. podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży.
 

Galeria