Niezwykła forma terapii dla najmłodszych

W środę w Imparcie powstanie model Sali Doświadczania Świata, która służy terapii i rehabilitacji dzieci. Będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z terapeutami oraz dowiedzieć się więcej o niezwykłej metodzie. Wstęp wolny.

Prezentacja Sali Doświadczania Świata odbędzie się w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Będzie ją można obejrzeć i przetestować w Biurze Festiwalowym Impart przy ul. Mazowieckiej, w dniach 24-28 września w godzinach 10-19.

Sala Doświadczania Świata składa się z urządzeń i przedmiotów, które służą stymulacji wszystkich zmysłów dziecka i wspierają terapię. – Salę można zaaranżować tak, by liczba, intensywność i charakter bodźców były dostosowane do potrzeb dziecka – dodaje Paula Bagińska, terapeutka, szef projektu Świetlica Terapeutyczna Fundacji Rosa .

W godzinach 10-15 do dyspozycji odwiedzających będą nie tylko pracownicy, ale również terapeuci z Fundacji Rosa. Odpowiedzą na wszystkie pytania związane z Salami Doświadczania Świata oraz innymi formami rehabilitacji najmłodszych. Konsultacje ze specjalistami są bezpłatne. Sala Doświadczania Świata to przyjazny świat, który skłania dzieci do spontanicznej aktywności, a jednocześnie je wycisza. To znakomicie sprawdza się w terapii i rehabilitacji – mówi Mariusz Bober, prezes Fundacji Rosa. – Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej dzieci miało dostęp do specjalistycznych, zintegrowanych urządzeń do stymulacji zmysłów.

Fundacja Rosa od ponad dwóch lat realizuje program „Doświadczanie świata”, zaopatrując szkoły integracyjne oraz placówki oświatowe i opiekuńcze w bardzo potrzebny sprzęt do rehabilitacji. Dzięki wsparciu Fundacji Rosa w całej Polsce powstało już 36 Sal Doświadczania Świata, w tym 10 na Dolnym Śląsku, a dostęp do nowoczesnych metod rehabilitacji ma już ponad 3200 dzieci z całego kraju.

Prezentacja Sali Doświadczania Świata Fundacji Rosa:

Biuro Festiwalowe Impart

ul. Mazowiecka 17, Wrocław

24-28 września 2014 r., godz. 10-19

Kontakt dla mediów:

Anita Nowak

PR EXPERT

GSM 512 198 870

anowak@prexpert.com.pl