Można już przekazywać 1 procent podatku na OPP

Rozpoczął się okres rozliczania z fiskusem. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, organizacje pożytku publicznego mogą ubiegać się o darowizny od podatników w ramach akcji1% dla OPP. Również Fundacja Rosa zbiera fundusze na swoje programy: „Twoja szkoła”, „Pokój uśmiechu” oraz „Lekki tornister”.

Fundacja Rosa posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, co umożliwia jej ubieganie się o dofinansowanie z jednego procenta podatku od dochodów osobistych. Zgodnie ze statutem organizacja realizuje programy na rzecz dzieci „Twoja szkoła”, „Pokój uśmiechu” oraz „Lekki tornister”.

Program „Twoja szkoła” rozwijany jest z powodzeniem już od siedmiu lat. Dzięki wsparciu z 1 proc. podatku oraz dotacjom, organizacja wsparła do tej pory ponad 1700 szkół. Zebrane w ramach projektu  fundusze przeznaczono m.in. na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania wspierającego edukację, książek, multimedialnych tablic i innych pomocy dydaktycznych. Kolejnym programem, którego beneficjentami są uczniowie, jest akcja „Lekki tornister”. Jej celem ma być odciążenie teczek szkolnych, które są pełne podręczników i zeszytów. Dzięki programowi dzieci mogą zostawiać ciężkie przybory w szkołach – schowane w szafkach zakupionych przez Fundację Rosa.

Rozwijany od roku program „Pokój uśmiechu” ma pomóc dzieciom przetrwać trudne chwile pobytu w szpitalu. Celem projektu jest stworzenie przyjaznych miejsc (poczekalni i pomieszczeń do zabaw) na dziecięcych oddziałach szpitalnych, w których najmłodsi chorzy mogliby poprzez grę i zabawę  zapomnieć o chorobie. „Pokoje uśmiechu” działają już na oddziale pediatrycznym, intensywnej terapii noworodków i dzieci oraz psychiatrycznym Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu. ROSA przygotowała też projekt atrakcyjnej aranżacji wnętrz dla, przenoszonego do nowego obiektu przy ulicy Koszarowej, Dolnośląskiego Centrum Pediatrycznego im. J. Korczaka.

 

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Rosa?