Lepsza edukacja dzieci z Czerniejewa

Smok Tete, tunel zygzak i chusta animacyjna to tylko niektóre ze sprzętów znajdujących się w nowej sali terapeutycznej w Zespole Szkół Publicznych w Czerniejewie. Uroczyste otwarcie pokoju odbędzie się  30 listopada o godzinie 8.30. Zakup wyposażenia sfinansowała Fundacja Rosa w ramach realizacji programu Doświadczanie Świata.


Wiele placówek w całej Polsce prowadzących zajęcia terapeutyczne dla najmłodszych zmaga się z problemem niedofinansowania. Nowoczesny sprzęt oraz pomoce edukacyjne przekraczają możliwości budżetowe placówek. Jedną z takich placówek jest Zespół Szkół Publicznych
w Czerniejewie w województwie wielkopolskim. Placówka prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne, korekcyjno-kompensacyjne oraz rewalidacyjne, czyli umożliwiające dzieciom z deficytami rozwojowymi najpełniejszy rozwój i przystosowanie do życia w normalnym środowisku. Aby terapia podopiecznych była jeszcze bardziej skuteczna, niezbędny był zakup dodatkowego wyposażenia.  Z pomocą przyszła Fundacja Rosa, która w ramach programu Doświadczanie Świata wyposaża sale terapeutyczne na terenie całej Polski w nowoczesny sprzęt.

- Wiemy, jak ważną rolę w takich placówkach odgrywają specjalistyczne przedmioty do terapii. Cieszymy się, że możemy dotrzeć z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona konieczna - mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. – To kolejne  pokoje służące terapii najmłodszych, które powstały przy naszym udziale. Dziś otwieramy również salę terapeutyczną w Długopolu Zdroju na Dolnym Śląsku. W sumie do tej pory wsparliśmy działalność 32 tego typu pokojów w całym kraju.

W nowo otwartej sali w czerniejewskim Zespole Szkół Publicznych znajdą się m.in.: zestawy kostek świetlicowych, tunele, chusty animacyjne, pacynki, zestawy kart, podręczniki, fotografie służące terapii, a także Smok Tete – czyli zestaw piankowych siedzisk o różnych kształtach, które można wykorzystywać podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych. Dodatkowo Fundacja Rosa sfinansowała zakup niezbędnych mebli do pokoju.

- Od dawna myśleliśmy o nowym wyposażeniu naszej sali, brakowało jednak środków. Postanowiliśmy poszukać wsparcia i tak trafiliśmy do Fundacji Rosa. Cieszymy się, że dostrzeżono nasze potrzeby. To dla nas i naszych podopiecznych cenna pomoc – mówi Grażyna Kulpińska, dyrektorka placówki. - Jesteśmy przekonani, że dzięki nowym sprzętom zajęcia będą jeszcze bardziej efektywne – dodaje.


Uroczystość otwarcia sali terapeutycznej odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 8.30 w Zespole Szkół Publicznych w Czerniejewie przy ulicy Szkolnej 3.