„KROPLE ROSY”, CZYLI POLSCY ARTYŚCI ŚPIEWAJĄ W SZCZYTNYM CELU

Płyta jest elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej, organizatorem której jest wrocławska Fundacja Rosa. Celem akcji „Rak. To się leczy!” jest uświadomienie Polaków, że rak, to nie wyrok, tylko choroba, którą da się wyleczyć. Przekonują do tego sławni aktorzy w spotach telewizyjnych: Cezary Pazura, Jerzy Stuhr, Stanisław Mikulski, Jarosław Boberek, a do profilaktycznych badań namawiają w krótkich wystąpieniach także inni znani artyści, tzw. Grupa 100 Ambasadorów – wokaliści, prezenterzy, sportowcy (do obejrzenia na www.raktosieleczy.pl).

Składanka „Krople Rosy – Muzyka Nadziei”, kompilacja 11 utworów jest natomiast muzycznym efektem zaangażowania polskich muzyków w kampanię.

Tematem łączącym płytę jest nadzieja – najważniejsze uczucie, jakie powinno towarzyszyć wszystkim tym, którzy stają w obliczu choroby, aby wygrać z nią walkę – tłumaczy hasło przewodnie Agata Walczak-Tadajewska, koordynatorka projektu „Rak. To się leczy!” z ramienia Fundacji Rosa.

Wydawnictwo jest warte uwagi nie tylko ze względu na szlachetny cel (zyski ze sprzedaży zostaną przeznaczone na profilaktykę antynowotworową) – płyta to także gratka dla fanów polskich brzmień z różnych gatunków muzycznych. Składankę otwiera spokojny, fortepianowy utwór skomponowany przez Jana Kaczmarka, wykonany przez Leszka Możdżera. Kolejne piosenki to mieszanka rockowych i popowych brzmień – Patrycja Markowska z zespołem IRA (z utworem „Nadzieja”, zaaranżowanym specjalnie na potrzeby tego właśnie wydawnictwa), Kasia Kowalska, Maryla Rodowicz, dawno niesłyszana Edyta Bartosiewicz, Urszula, zespół happysad oraz Hey.
Trochę spokojniejszy klimat zaprezentuje słuchaczom Stanisław Soyka, Natalia Kukulska oraz Janusz Radek. „Krople Rosy – Muzyka Nadziei” to płyta, która wprowadzi w dobry nastrój każdego fana polskiej muzyki.

Składanka dostępna jest w sieci sklepów Empik, w cenie 18,99zł.

Więcej informacji o akcji „Rak. To się leczy!” dostępnych jest na: www.raktosieleczy.pl

 

 

Krople Rosy - Muzyka Nadziei – TRACK LISTA

1/ KACZMAREK BY MOŻDŻER THE PARK ON PIANO (FINDING NEVERLAND)

2/ IRA I PATRYCJA MARKOWSKA – NADZIEJA

3/ KASIA KOWALSKA COŚ OPTYMISTYCZNEGO

4/ MARYLA RODOWICZ – NADZIEJA

5/ EDYTA BARTOSIEWICZ – TATUAŻ

6/ STANISŁAW SOYKA – TOLERANCJA

7/ HEY I EDYTA BARTOSIEWICZ – MOJA I TWOJA NADZIEJA

8/ NATALIA KUKULSKA – DECYMY

9/ JANUSZ RADEK – DOBRO

10/ URSZULA – DZIŚ JUŻ WIEM

11/ HAPPYSAD – TAKĄ WODĄ BYĆ

 

Producent: Musicart

Wydawca: Universal Music Polska