Kolejna inicjatywa społeczna dla dzieci na wrocławskim Nadodrzu

Lepienie w glinie, malowanie, rysowanie, a nawet teatrzyk to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci z Nadodrza. Dzięki wsparciu Fundacji Rosa Grupa Mima rozpoczęła cykl bezpłatnych warsztatów artystyczno-edukacyjnych skierowanych do najmłodszych mieszkańców dzielnicy.


Od dłuższego czasu różne instytucje oraz organizacje pozarządowe dokładają starań, by odnowić oraz ożywić społecznie wrocławską dzielnicę Nadodrze. W działania te  wpisuje się trzymiesięczny projekt warsztatów artystyczno-edukacyjnych, finansowany przez Fundację Rosa. Prowadzi je trójka animatorów kultury - absolwentów kierunków pedagogiki, psychologii i studiów artystycznych Akademii Sztuk Pięknych. W projekcie bierze obecnie udział 27 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dodatkowo w zajęciach uczestniczy grupa najmłodszych, którzy nie wyjechali na zimowe ferie.

Na dzieci, oprócz tradycyjnych zajęć plastycznych: malowania, rzeźbienia i rysowania, czekają zajęcia teatralne. Polegają one na tworzeniu krótkich scenek z ich ulubionych bajek, przedstawianych za pomocą pantomimy. Maski i stroje przygotowywane są przez najmłodszych własnoręcznie podczas warsztatów. Powstała grupa teatralna zamierza odwiedzić oddziały i szpitale dziecięce we Wrocławiu, aby umilić czas małym pacjentom.

- Tego typu inicjatywy stanowią atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu i są efektywnym narzędziem wyrównywania szans - mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. - Uruchamiając warsztaty, mieliśmy szczególnie na uwadze ferie zimowe. Chcieliśmy umożliwić najmłodszym z Nadodrza aktywne i przede wszystkim kreatywne spędzenie wolnego czasu - dodaje.

To nie pierwsza inicjatywa na Nadodrzu wspierana przez Fundację Rosa. W ubiegłym roku Rosa wsparła finansowo Uniwersytet Latający, projekt wrocławskiego Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina”, który obejmuje dziewiętnaście miesięcy kreatywnych działań streetworkerskich.

 
 

Galeria