Fundacja Rosa rozwiozła dzieciom paczki

Ponad sto paczek z upominkami - zabawkami, odzieżą, przyborami szkolnymi i słodyczami - przygotowała Fundacja Rosa dla podopiecznych czterech dolnośląskich domów małego dziecka w ramach bożonarodzeniowej akcji „Świąteczna paczka”. Prezenty wręczyli uroczyście przed Bożym Narodzeniem przedstawiciele fundacji: prezes Bohdan Pecuszok oraz koordynatorka akcji Natalia Kuźbik.

„Świąteczna paczka” to jeden z krótkoterminowych programów podejmowanych przez Fundację Rosa. Bożonarodzeniową akcję przeprowadzono w czterech placówkach opiekuńczych na Dolnym Śląsku: w Domu Małych Dzieci w Wałbrzychu, Domu Dziecka w Ścinawie, w Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu oraz w Domu Małych Dzieci w Jaworze.

- Wybór placówek nie był przypadkowy - mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. - Ośrodki w Wałbrzychu i Jaworze wybraliśmy ze względu na to, że są to jedne z nielicznych domów, do których trafiają dzieci zaraz po urodzeniu. Placówka w Ścinawie, podobnie jak te w Wałbrzychu i Jaworze, znajduje się poza Wrocławiem i na pewno dużo trudniej znaleźć jej darczyńców niż domom położonym w dużych miastach. Ośrodek wychowawczy w Jaszkotlu wybraliśmy również dlatego, że roztacza on opiekę nad dziećmi borykającymi się z różnymi schorzeniami.

Zawartość świątecznych paczek uzgodniono wcześniej z domami dziecka, tak aby pomoc była jak najbardziej efektywna i odpowiadała na realne potrzeby dzieci. Dla 35 wychowanków ośrodka w Wałbrzychu ROSA zakupiła m.in. skarpetki antypoślizgowe, kapcie, maskotki-przytulanki. Dla 11 dzieci, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia, fundacja zakupiła również grzechotki-gryzaki. Odzież dziecięca i zabawki znalazły się w imiennych paczkach dla 22 najmłodszych podopiecznych Domu Małych Dzieci w Jaworze. 12 starszych dzieci z jaworzańskiego ośrodka otrzymało w prezencie zimowe kurtki. Dla ośrodka w Jaszkotlu Fundacja ROSA skompletowała paczki na podstawie listy ułożonej przez same dzieci. Wśród bożonarodzeniowych upominków znalazły się m.in.: zabawki, ubranka, słodycze i kosmetyki. Dzieci oraz młodzież szkolna z ośrodka w Ścinawie (37 osób) zostały obdarowane aż dwoma dużymi paczkami - w jednej znalazły się gry i układanki, druga natomiast składała się z pluszaków, flamastrów i kredek.

Paczki świąteczne dla domów dziecka w Jaworze i w Wałbrzychu fundacja przekazała 15 grudnia. W Jaszkotlu bożonarodzeniowe upominki wręczono 20 grudnia. Do ośrodka w Ścinawie przedstawiciele Fundacji Rosa przyjechali z wizytą na dwa dni przed Wigilią – 22 grudnia.

- W przyszłości nadal będziemy wspierać domy dziecka i ośrodki wychowawcze – podkreśla prezes Pecuszok. - Krótkie programy, organizowane przez nas z okazji świąt czy rozpoczęcia roku szkolnego, uzupełniają główne nasze projekty: „Twoja szkoła” oraz „Pokój uśmiechu”.


Kontakt dla mediów:
Jerzy Piątek
jerzy.piatek@prtime.pl
PR time
Al. Wiśniowa 33
53-137 Wrocław
tel.: + 48 71 33 70 686
fax: + 48 71 33 70 685
http://www.prtime.pl