Delfinoterapia z Fundacją Rosa

Dzięki wsparciu finansowemu wrocławskiej Fundacji Rosa, kolejny raz niepełnosprawne dzieci
i młodzież, będą miały szansę uczestniczyć w delfinoterapii. Do tej pory w turnusach rehabilitacyjnych zorganizowanych na terenie Turcji uczestniczyło 21 maluchów, w tym roku dofinansowanie otrzyma kolejnych 10. Fundacja Rosa przeznaczyła na ten cel to 38 000 zł. Bezpośrednim koordynatorem wyjazdów jest Fundacja Dobra Wioska.

 

Jesteśmy zadowoleni, że Fundacja Rosa będzie kontynuowała wspieranie wyjazdów naszych podopiecznych na delfinoterapię – mówi Oksana Dąbrowska, Prezes Fundacji Dobra Wioska. – Ten rodzaj terapii przynosi bardzo dobre efekty w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi, niestety wiele rodzin nie jest w stanie pokryć kosztów całego wyjazdu. Dzięki pomocy Rosy mamy możliwość pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących maluchów.

Delfinoterapia to metoda pracy z osobami dysfunkcyjnymi fizycznie lub psychicznie, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń ruchowych w basenie przy jednoczesnej zabawie z delfinami pod okiem profesjonalnych terapeutów. Jest z powodzeniem stosowana na całym świecie w leczeniu i rehabilitacji dzieci oraz dorosłych z zaburzeniem funkcjonowania centralnego systemu nerwowego, porażeniem mózgowym, wczesnym autyzmem dziecięcym, zespołem Downa czy zaburzeniami mowy i słuchu. Fundacja Dobra Wioska organizuje wyjazdy do delfinariów w Turcji i na Krymie.

Wiemy jak trudno jest rodzicom dzieci niepełnosprawnych zebrać sumę potrzebną do opłacenia całego turnusu delfinoterapii. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu kolejni podopieczni będą mogli korzystać z tej sprawdzonej metody leczenia. – mówi Bohdan Pecuszok, Prezes Fundacji Rosa.

Fundacja Rosa od 2009 roku wspiera fundację Dobra Wioska w organizowaniu wyjazdów dla dzieci do delfinariów w Turcji i na Krymie. Jest także organizatorem programów „Twoja szkoła”, „Lekki tornister”, „Pokój uśmiechu”, „Doświadczanie Świata” i „Kartka ze szpitala”. Fundacja istnieje od 2004 roku. Od początku działalności posiada status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia jej ubieganie się o dofinansowanie z jednego procenta podatku od dochodów osobistych. Zgodnie z  przyjętym statutem obszarami działalności Fundacji są edukacja i zdrowie najmłodszych.