Charytatywnie zagrali na rzecz walki z rakiem

W sobotę w Nowej Rudzie odbył się II charytatywny turniej piłki halowej. 16 drużyn zagrało dla chorego na czerniaka skóry Radosława Żeliźniaka. Kibice otrzymali materiały dotyczące profilaktyki onkologicznej.

W hali Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu rywalizowały zespoły orlików, młodzików, trampkarzy, seniorek oraz trenerów, a wolontariuszki prowadziły zbiórkę pieniędzy. Środki uzbierane podczas tej akcji, 1153,19 złotych, zostały przekazane na leczenie Radosława Żeliźniaka z Opola, który choruje na czerniaka skóry. Pan Radosław został poddany dwóm operacjom i trwającej miesiąc, wycieńczającej organizm radioterapii. W ich wyniku nie może pracować i utrzymywać rodziny, dlatego każda pomoc jest mu potrzebna.

Turniej „Dla Radka” został zorganizowany przez damską drużynę KS Piast Nowa Ruda, dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu Kibicowski Inkubator Pomysłów, prowadzonego przez projekt Kibice Razem-Śląsk Wrocław.

Klub wsparł w ten sposób program Rakoobrona prowadzony przez Fundację Rosa. Jego celem pozostaje edukacja w zakresie profilaktyki onkologicznej. Radosław Żeliźniak jest jednym z trzech bohaterów filmu przygotowanego w ramach kampanii. Każdy z bohaterów „Gry z rakiem” zmaga się z innym typem nowotworu – oprócz czerniaka skóry to także rak płuca i rak szyjki macicy. - Film stanowi część materiałów dydaktycznych, które przekazujemy zgłaszającym się do nas szkołom z całej Polski. Chcemy uświadomić młodym ludziom, że styl ich życia może mieć wpływ na ryzyko zachorowania w przyszłości na jeden z tych nowotworów – mówi Martyna Niewójt z Fundacji Rosa, szef programu Rakoobrona.  - Stąd udział w takich inicjatywach. Turniej charytatywny pomógł panu Radkowi nie tylko w kwestii finansowej, ale także motywacyjnej. Będąc na widowni, zyskał siłę do dalszej walki z rakiem – dodaje Martyna Niewójt.

To już II turniej charytatywny organizowany w Nowej Rudzie dzięki wsparciu projektu Kibice Razem w ramach konkursu Kibicowski Inkubator Pomysłów. Rok temu celem była pomoc dla dzieci z domu dziecka w Nowej Rudzie i domu pomocy społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich.

Więcej o kampanii Rakoobrona: www.rakoobrona.pl

Kontakt dla mediów:

Anita Nowak
PR EXPERT
GSM 512 198 870
anowak@prexpert.com.pl