Charytatywnie zagrają w piłkę w Nowej Rudzie

Zespoły orlików, młodzików, trampkarzy, seniorów. Zagrają 22 listopada w Nowej Rudzie w drugim charytatywnym turnieju piłki halowej. W tym roku jest organizowany na rzecz Radosława Żeliźniaka, chorującego na czerniaka skóry. Wstęp wolny.

Radosław Żeliźniak z Opola przed chorobą prowadził własną firmę – zajmował się renowacją starych motocykli. Dziś jest już po dwóch operacjach i trwającej miesiąc, wycieńczającej organizm radioterapii. W ich wyniku nie jest w stanie pracować i utrzymywać rodziny. Nie wolno mu nawet dźwigać ciężarów powyżej 2 kg. Pozostaje pod stałą opieką poradni przeciwbólowej.

Turniej charytatywny na rzecz Radosława Żeliźniaka organizuje Piast Nowa Ruda. Klub chce w ten sposób wesprzeć program Rakoobrona prowadzony przez Fundację Rosa. Celem akcji pozostaje edukacja w zakresie profilaktyki onkologicznej. Radosław Żeliźniak jest jednym z trzech bohaterów filmu przygotowanego w ramach kampanii. Każdy z bohaterów "Gry z rakiem" zmaga się z innym typem nowotworu – oprócz czerniaka skóry to także rak płuca i rak szyjki macicy. – Film stanowi część materiałów dydaktycznych, które przekazujemy zgłaszającym się do nas szkołom z całej Polski. Chcemy uświadomić młodym ludziom, że styl ich życia może mieć wpływ na ryzyko zachorowania w przyszłości na jeden z tych nowotworów – mówi Martyna Niewójt z Fundacji Rosa, szef programu Rakoobrona.

W czasie meczu wolontariuszki przeprowadzą wśród kibiców zbiórkę, która pomoże Radosławowi Żeliźniakowi w walce z nowotworem. Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu Kibicowski Inkubator Pomysłów, prowadzonego przez projekt Kibice Razem-Śląsk Wrocław.

W trakcie turnieju kibice otrzymają ulotki informujące o programie Rakoobrona i wskazujące na wagę profilaktyki onkologicznej. – Wszyscy, którzy przyjdą na mecz nie tylko będą mieli okazję pomóc w walce z rakiem, ale także sami uzyskają wiedzę, jak się przed nim bronić – dodaje Martyna Niewójt.

Turniej charytatywny odbędzie się w hali Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie Słupcu. Początek o godz. 10.00. Udział w wydarzeniu wezmą m.in. poseł Monika Wielichowska i burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński.

 

II mecz charytatywny


Hala Centrum Turystyczno-Sportowego


Ul. Kłodzka 16, Nowa Ruda-Słupiec


Godz. 10.00


Wstęp wolny
Więcej informacji o kampanii na stronie: www.rakoobrona.pl

Kontakt dla mediów:

Anita Nowak
PR EXPERT
GSM 512 198 870
anowak@prexpert.com.pl