II Forum Terapeutów we Wrocławiu

II Forum Terapeutów we Wrocławiu

W dniach 15–16 stycznia mieliśmy przyjemność być organizatorem II Forum Terapeutów we Wrocławiu, które odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Tegoroczne Forum poświęcone było tematowi „Nasz podopieczny w Sali Doświadczania Świata – problemy i rozwiązania”.

15 stycznia, uroczyście otworzyliśmy wzorcową Salę Doświadczania Świata w naszej Fundacji. Natomiast w Kinie Nowe Horyzonty odbyła się inauguracja II Forum Terapeutów, podczas której Mariusz Bober, Prezes Fundacji Rosa, przywitał gości i uczestników, a Dariusz Hac, Dyrektor Projektu Sala Doświadczania Świata, zapoznał zebranych z naszą aktywnością na rzecz terapii Snoezelen w Polsce.

Następnie swoją oficjalną premierę miała wydana przez naszą Fundację książka „Snoezelen – Sala Doświadczania Świata. Kompendium opiekuna i terapeuty”, której autorką jest dr Agnieszka Smrokowska-Reichmann.

Uczestnicy II Forum wysłuchali wykładu dr Smrokowskiej na temat terapii w SDS oraz wzięli udział w prelekcji terapeutów i rodziców, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat terapii Snoezelen, a na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Motyl i skafander”.

Drugi dzień Forum Terapeutów był nie mniej intensywny. Uczestnicy zostali przydzieleni do czterech grup warsztatowych, w obrębie których wzięli udział w dyskusjach panelowych moderowanych przez wykwalifikowanych terapeutów oraz mieli możliwość zobaczyć naszą wzorcową Salę. Dr Smrokowska poruszyła również w swoim wykładzie kwestię wykorzystywania Sali Doświadczania Świata przez różnorodne grupy podopiecznych.

Jesteśmy nad wyraz szczęśliwi, że II Forum Terapeutów spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i że mogliśmy gościć tak wielu wspaniałych specjalistów. Serdecznie dziękujemy!

Galeria