Fundacja uruchamia nowy program dla szkół

Fundacja uruchamia nowy program dla szkół

Lekki Tornister – to nazwa najnowszego programu Fundacji Rosa, którego beneficjentami są uczniowie szkół podstawowych. Dzięki akcji uczniowie nie muszą już dźwigać ciężkich podręczników – mogą je zostawić w klasie, w estetycznych szafkach kupionych przez fundację.

Pierwszaki z Zespołu Szkół w Nieszawie w województwie kujawsko-pomorskim mogą odetchnąć z ulgą – nie muszą już nosić ciężkich tornistrów z domu do szkoły i z powrotem. Przybory mogą zostawić w szkole, w szafkach zakupionych ze środków Fundacji Rosa. Cel akcji jest typowo profilaktyczny, chodzi o to, aby uczniowie nie obciążali ponad miarę kręgosłupów, co często prowadzi do wad postawy, a nawet urazów.

Fundacja Rosa będzie kontynuować program w kolejnych placówkach szkolnych. To akcja o dużym znaczeniu społecznym i zdrowotnym. Lekarze biją na alarm – coraz więcej dzieci wczesnoszkolnych cierpi na wady postawy, spowodowane głównie zbytnim obciążeniem rozwijającego się kręgosłupa. Wady te mogą doprowadzić do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych w wieku dorosłym.