Fundacja Rosa wspiera Fabrykę św. Mikołaja!

Fundacja Rosa wspiera Fabrykę św. Mikołaja!

To już kolejny rok kiedy Fundacja Rosa wspiera działania Fabryki św. Mikołaja - akcji organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” Wrocław, „Fundację Agory” i kino Helios, podczas której dzieci zapraszane są do kina, a po seansie obdarowywane paczkami z niespodziankami.

Środki przekazane przez darczyńców przeznaczone zostanąna zakup prezentów dla dzieci  oraz dofinansowanie remontu Sali Obserwacyjnej dla pacjentów przy izbie przyjęć Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.

Fabryka będzie pracować już po raz dziewiąty. Wspólnie z kinem Helios Nowe Horyzonty zaproszonych zostanie ok. 1000 ubogich dzieci z wrocławskich szkół podstawowych na imprezę mikołajową. Będą filmy dla dzieci (bezpłatnie udostępnione przez dystrybutora) oraz prezenty (kupione z pomocą sponsorów i Fundacji Agory). Dzieci zostaną zaproszone w naszym imieniu przez pedagogów szkolnych, dobrze orientujących się w sytuacji uczniów. Impreza mikołajkowa odbędzie się we wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty, przy ul. Kazimierza Wielkiego 19-21, w sobotę 8 grudnia, w godz. 9-12. Każde z dzieci po obejrzeniu filmu otrzyma paczkę z prezentami. Co roku przeżywamy niezwykle wzruszające chwile: niektóre dzieci po raz pierwszy mają okazję zobaczyć film w kinie i otrzymać mikołajkowy prezent.