Fundacja Rosa Przyjacielem Dzieci

Fundacja Rosa Przyjacielem Dzieci “Największy gaduła”, “Omnibus”, “Roztańczona Nutka” czy “Przyjaciel Dzieci” - to tylko część wyróżnień, które rozdano we wtorek w Drawsku Pomorskim podczas II Gali Tęczowych Serc, organizowanej przez Stowarzyszenie “Radość z Życia” prowadzące Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Gudowie.

Statuetkę w kategorii „Przyjaciel Dzieci” dla osoby lub instytucji w szczególny sposób zaangażowanej w funkcjonowanie Ośrodka przyznano Fundacji Rosa. W jej imieniu nagrodę odebrał prezes Mariusz Bober. Dzięki prowadzonemu przez Fundację programowi „Doświadczanie Świata”, placówka pozyskała fundusze na utworzenie terapeutycznej „Sali Doświadczania Świata”, a już w najbliższym czasie otrzyma od Fundacji nowoczesne szafki dla podopiecznych (w ramach prowadzonej przez Fundację akcji „Lekki Tornister”).

- To dla nas duże wyróżnienie - komentuje Mariusz Bober, prezes Fundacji Rosa. - Działając już od wielu lat na rzecz dzieci, uważamy, że to one najlepiej oceniają naszą pracę. Ich uśmiechy i to, że postrzegają nas jako swoich przyjaciół, utwierdza nas w tym, że to, co robimy ma sens i wartość. Oczywiście to nie byłoby możliwe bez wpłat z 1%, które otrzymujemy od podatników. Ta nagroda jest także nagrodą dla nich.

Do statuetki „Tęczowego Serca”, przyznawanej w 10 kategoriach, nominowano 44 dzieci  - podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Gudowie, wyróżniających się sprawnością czy mogących pochwalić się spektakularnymi osiągnięciami w danej dziedzinie. Z grupy wyłoniono m.in. . „Omnibusa”, „Największego Gadułę”, „Łakomczuszka” czy „Pomocną Dłoń”.

Gościem honorowym, ale i aktywnym uczestnikiem Gali był Jarosław Boberek - znany aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Wystąpił on na scenie jako narrator w przedstawieniu na podstawie książeczki nastoletniej pacjentki onkologicznej, podopiecznej Fundacji Rosa - Celiny Foryś. W rolę bohaterów bajki „Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia” wcielili się terapeuci Ośrodka. Podczas Gali zgromadzeni goście mogli także zobaczyć przedstawienia specjalnie przygotowane na tę okazję przez wychowanków Ośrodka - przedstawienie taneczne „Wiosenne przebudzenie” oraz „El Mariachi”.

W Gali wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, Starosta Powiatu Drawskiego Stanisław Cybula, Burmistrz Miasta i Gminy Drawsko Pomorskie Zbigniew Ptak oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatów i gmin ościennych.

Stowarzyszenie „Radość z Życia” Pauliny i Błażeja Sokołowskich od 2012r. prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Gudowie koło Drawska Pomorskiego. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 3. do 25. roku życia, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowany ze sprzężeniami.

Galeria