Dzieci z Jaszkotla we Wrocławskim Parku Wodnym

Dzieci z Jaszkotla we Wrocławskim Parku Wodnym

Pracownicy i wolontariusze Fundacji Rosa zabrali dzieci z Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu do Wrocławskiego Parku Wodnego. Zabawom w basenie rekreacyjnym nie było końca – radość małych podopiecznych była tym większa, że nigdy wcześniej nie byli w aquaparku. Okazją do tej wycieczki był Dzień Dziecka.

Wyprawa na basen we Wrocławiu była dużą imprezą, której zorganizowanie stanowiło nie lada wyzwanie dla pracowników Fundacji Rosa. Ponieważ w jaszkotlańskiej placówce przebywają dzieci niepełnosprawne, dlatego każde z nich musiało mieć osobnego opiekuna. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zebrali grupę ludzi dobrej woli: w basenach Wrocławskiego Parku Wodnego dziećmi opiekowali się pracownicy Fundacji Rosa i ośrodka w Jaszkotlu, a także grupa przeszkolonych wolontariuszy.

- Dla dzieci była to ogromna frajda – mówi Natalia Kuźbik z Fundacji Rosa. - Wszyscy świetnie się bawiliśmy, choć była to jednocześnie ciężka praca i ogromna odpowiedzialność. Było jednak warto, bo radość dzieci to najcenniejsza nagroda dla wolontariusza. Akcję na pewno jeszcze powtórzymy!

Wspólna wyprawa dzieci i ich opiekunów do aquaparku odbyła się 4 czerwca.

(Fot.: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaszkotlu)

Galeria