Delfiny przywracają dzieciom uśmiech!

Delfiny przywracają dzieciom uśmiech!

Rok 2011 był dla Fundacji Rosa bardzo pracowity. Oprócz prac nad pokojami uśmiechu, salami terapeutycznymi oraz różnego rodzaju innymi projektami mającymi na celu przywracać dzieciom uśmiech, Rosa wsparła finansowo aż 9 turnusów delfinoterapii! A już na kolejne czekają następne maluchy.


Dzięki Fundacji Rosa w 2011 roku: Agatka, Kubuś, Julka, Piotruś, Miłosz, Bartuś, Adaś, Daniel i Jula mogli skorzystać z dobroczynnego wpływu tego rodzaju nowoczesnej terapii.
Każde z nich wraz z opiekunami odwiedziło tureckie delfinarium, gdzie w czasie dwóch tygodni brali udział w terapii z tymi mądrymi ssakami. Ćwiczenia z delfinami uzupełniane są przez zajęcia z najbliższymi.
Tego rodzaju terapia skierowana jest do osób z problemami neurologicznymi, dzieci z porażeniem mózgowym, wczesnym autyzmem dziecięcym, zespołem Downa czy zaburzeniami mowy i słuchu.


- Kiedy słuchamy relacji tych wszystkich rodzin, które brały udział w tej niesamowitej formie terapii, utwierdzamy się w przekonaniu, że warto ją wspierać mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. - Dlatego w 2012 roku nadal będziemy dofinansowywać wyjazdy najbardziej potrzebujących maluchów do tureckiego delfinarium – dodaje.


Przeczytaj więcej na temat delfinoterapii!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań z delfinami!
 

Galeria