Coraz więcej dzieci w Świetlicy Terapeutycznej

Coraz więcej dzieci w Świetlicy Terapeutycznej Świetlica Terapeutyczna Fundacji Rosa działa coraz prężniej. Na zajęcia  prowadzone przez naszych terapeutów uczęszcza już ponad 60 dzieci.

Wakacje na Hawajach, poznawanie głębin oceanu czy wsłuchiwanie się w szum lasu  - to zaledwie garstka atrakcji, proponowanych we Wzorcowej Sali Doświadczania Świata. Uczestnicy zajęć w niezwykłej atmosferze korzystają ze sprzętów stymulujących wszystkie zmysły, między innymi basenu z kulkami, łóżka wodnego, domku lustrzanego, czy wiązek światłowodów.

Podopieczni świetlicy biorą również udział w szeregu zajęć indywidualnych – terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, neurologopedycznej – oraz zespołowych, takich jak arteterapia czy biblioterapia. 17 października, wraz z dołączeniem do zespołu nowego terapeuty, wznowiliśmy warsztaty z muzykoterapii. W tym miesiącu ruszyły także zajęcia grupowe z psychologiem.

W październiku do naszych pomieszczeń na piątym piętrze budynku przy ul. Ruskiej 11/12 zawitało 15 nowych dzieci.  Łącznie na zajęcia uczęszcza ich już ponad 60!

Świetlica Terapeutyczna Fundacji Rosa została stworzona z myślą o osobach z różnymi niepełnosprawnościami. Odbiorcami naszych działań są w szczególności dzieci posiadające aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, indywidualnego nauczania, wczesnego wspomagania rozwoju lub zajęć rewalidacyjno – wychowawczych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Szczegółowych informacji na temat działalności Świetlicy Terapeutycznej i możliwości uczestnictwa w zajęciach udziela Kierownik Świetlicy Terapeutycznej – Paula Bagińska (e-mail: paula@fundacjarosa.pl; tel. 601 688 055).

Galeria