BohaterON – wyślij kartkę do Powstańca

BohaterON – wyślij kartkę do Powstańca

Od 3 sierpnia każdy, kto chce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek dostępnych w punktach w całej Polsce. Ruszyła kampania BohaterON – włącz historię!

BohaterON – włącz historię! powstał, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.

Bezpłatną kartkę można odebrać w wybranych placówkach Poczty Polskiej, Lotto, pociągach Express InterCity Premium, dworcach: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, wybranych samochodach Uber, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz u wolontariuszy podczas koncertów Lata z Radiem. Kartki są dostępne również do 28 sierpnia w czarnym namiocie Rakoobrony na plaży w Gdyni. Ponadto symboliczną pocztówkę można wysłać przez Internet – (Platforma Envelo) – zostanie ona wydrukowana i w formie tradycyjnej przekazana adresatowi. Wystarczy napisać kilka słów od siebie – życzeń, które chcemy skierować do Powstańców.

Po zakończeniu kampanii pocztówki trafią do Muzeum Powstania Warszawskiego, które przekaże je adresatom. Udział w akcji może wziąć każdy, niezależnie od wieku. Na wysłanie kartki ma czas do 2 października – dnia, w którym przed 72 laty zakończyło się Powstanie Warszawskie. Lista punktów dystrybucji kartek znajduje się na stronie www.bohateron.pl.

Kampania  zyskała wsparcie wielu firm, instytucji oraz ludzi – w tym bohaterów popularnego serialu „Czas honoru”: Magdaleny Różczki, Agnieszki Więdłochy, Antoniego Pawlickiego, Jakuba Wesołowskiego i Macieja Zakościelnego. Gwiazdy wzięły udział w spotach – telewizyjnym i radiowym, które są emitowane na antenach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Projekt BohaterON odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji Narodowej, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Akcja jest organizowana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, Telewizją Polską, Polskim Radiem, Pocztą Polską, Totalizatorem Sportowym, PKP Intercity, Polską Grupą Zbrojeniową, Fundacją PZU, firmą Trefl oraz Centralą Farmaceutyczną CEFARM.

Więcej o akcji BohaterON na stronie: www.bohateron.pl