BohaterON wyróżniony
Kolejny raz działania Fundacji Rosa i Sensoria zostały docenione! Prowadzona przez nas ogólnopolska kampania o tematyce historycznej – BohaterON – włącz historię! – otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą Kampanię Społeczną Roku 2016.Jury konkursowe, składające się z 15 osobistości ze świata komunikacji, marketingu i public relations, wybierało laureatów w aż dwunastu kategoriach. Jurorzy oceniali nie tylko kreację i estetykę zgłoszonych kampanii, ale również całokształt działań komunikacyjnych, w tym działania na rzecz wspólnego dobra wykorzystujące reklamę i public relations. Ostatecznie, podczas uroczystej Gali, która odbyła się 3 lipca w Teatrze Kamienica w Warszawie, nagrody i wyróżnienia wręczono 19 kampaniom z 70 zgłoszonych do konkursu.
Wyróżnienie w kategorii kampanie organizacji pozarządowych otrzymała nasza akcja BohaterON – włącz historię!, za co serdecznie dziękujemy. Zmotywowani do dalszych działań i pełni pozytywnej energii szykujemy się do kolejnej edycji projektu mającego na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Już od 1 sierpnia ponownie będzie można wysłać bezpłatną, symboliczną kartkę i nawiązać międzypokoleniowy dialog z bohaterami walk o Stolicę.
Realizacja naszych działań nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Ambasadorów, Partnerów oraz wszystkich zaangażowanych w akcję instytucji i wolontariuszy.
Serdecznie dziękujemy naszym Ambasadorom: Magdalenie Różczce, Agnieszce Więdłosze, Maciejowi Zakościelnemu, Antoniemu Pawlickiemu oraz Jakubowi Wesołowskiemu. Ogromne podziękowania należą się także Partnerom BohaterONu: Muzeum Powstania Warszawskiego, Poczcie Polskiej, Envelo, Fundacji PZU, LOTTO, PKP Intercity, firmie Trefl, Wirtualnej Polsce, Uberowi, Centrali Farmaceutycznej Cefarm, Telewizji Polskiej oraz Polskiemu Radiu.
Sukces naszej akcji nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Komitetu Honorowego: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Glińskiego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina, Ministra Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej, Ministra Obrony Narodowej – Antoniego Macierewicza, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbiety Rafalskiej, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego – Anny Marii Anders, Uniwersytetu Warszawskiego i rektora Macieja Pałysa, Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, a także Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Dziękujemy również wszystkim, którzy byli zaangażowani w pracę nad akcją, m.in.: Impakt Film, Piotrowi Litwicowi, Historii bez cenzury, wspaniałym wolontariuszom, harcerzom i instytucjom, które zasypały nas kartkami dla Powstańców od swoich podopiecznych, szkołom przyszpitalnym oraz placówkom, które wzięły udział w warsztatach.
Nasza akcja nie odbyłaby się, gdyby nie Powstańcy Warszawscy, do których kierujemy nasze działania. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, motywację, moc wzruszeń oraz wspaniałe historie przekazywane w powstałym dialogu. Ogromne podziękowania przesyłamy również do wszystkich współtworzących z nami projekt – nadawców pocztówek – dziękujemy za zaangażowanie, prawie 100 tys. kartek i listów oraz uśmiechy wywołane na twarzach Powstańców.
Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczna edycja akcji miała jeszcze większy zasięg.