BohaterON w finale prestiżowego konkursu

BohaterON w finale prestiżowego konkursu

Ogólnopolski projekt BohaterON – włącz historię, który realizujemy z Fundacją Sensoria, znalazł się wśród finalistów konkursu Muzeum Historii Polski i portalu historia.org.pl! Do 17 maja br. trwa głosowanie internautów, zachęcamy więc do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy.

Nasza kampania została nominowana do finału przez uznanych jurorów - wśród których są m.in. Lena Dąbkowska-Cichocka z Muzeum Historii Polski i prof. Wojciech Roszkowski z Polskiej Akademii Nauk - w kategorii „Wydarzenie”. Sukcesem jest już dotarcie do drugiego etapu, ponieważ do tegorocznej 11. edycji konkursu nadesłano ponad 200 zgłoszeń nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy! Teraz rywalizujemy o głosy internautów z czterema innymi inicjatywami z całej Polski. Głosować mogą wszyscy - aby wziąć udział w internetowym plebiscycie, wystarczy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zaakceptować regulamin plebiscytu oraz oddać głosy: po jednym na jedno wydarzenie w każdej z trzech kategorii.

Internetowe głosowanie potraw do 17 maja br., natomiast ostateczne wyniki poznamy pod koniec maja. Zachęcamy do oddawania głosów na nasz projekt. Pokażmy, że o Powstańcach Warszawskich pamiętamy nie tylko przy okazji obchodów kolejnej rocznicy, ale że ta inicjatywa może łączyć Polaków z różnych pokoleń przez cały rok.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.