Gracjana, lat 14, pacjentka na Oddziale Dziecięcym ZOZ w Bolesławcu

Gdy trafiłam do szpitala, byłam trochę wystraszona, martwiłam się o swoje zdrowie i o to, że w szpitalu będę się nudzić. Nie spodziewałam się, że w szpitalu będą takie zajęcia. Mam zainteresowania plastyczne, dlatego bardzo spodobało mi się robienie kartek. Tak mnie to wciągnęło, że chwilami zapominałam, że jestem chora. Ze szpitala wysłałam dwie kartki. Nie mogę się doczekać reakcji dziadków, gdy je zobaczą.

Zobacz więcej

prof. dr hab. Tomasz Szczepański, Ordynator Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu

Uśmiech dziecka w trakcie ciężkiej choroby, w trakcie długotrwałego leczenia jest rzeczą, którą cenimy sobie najbardziej. Dlatego dla kogoś, kto za pomocą większych lub mniejszych datków taki uśmiech wywoła, powinna to być największa nagroda.

Zobacz więcej

Józef Pacuła, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Krakowie

Współpraca z Fundacją Rosa zapewniła Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu Nr 2 w Krakowie możliwość otwarcia i wyposażenia w sprzęt rehabilitacyjny Sali terapii ruchowej. Sala stanowi jedno z tych miejsc w Naszym Ośrodku, w którym nasi uczniowie i wychowankowie bardzo chętnie przebywają. Przyjazna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej Sala terapii ruchowej, dzięki wsparciu Fundacji, umożliwia również nauczycielom pełniejsze wykorzystanie pozyskanych na licznych szkoleniach umiejętności.

Zobacz więcej

Elżbieta Klinowska, kierownik Filii SP nr 38 i oddziału Gimnazjum nr 38 zorganizowanego w SPSK nr 1 w Zabrzu

Cieszymy się, że dzięki takim partnerom jak Fundacja Rosa możemy lepiej i skuteczniej działać na rzecz środowiska, w którym pracujemy. Życzymy Państwu dalszych sukcesów w organizowaniu kolejnych projektów i oferujemy chęć współpracy.

Zobacz więcej

Edyta Kordys, mama 4-letniego Szymona, pacjenta Oddziału Dziecięcego ZOZ w Bolesławcu

Myślę, że takie zajęcia są bardzo potrzebne dzieciom, to dobra odskocznia od choroby. Miło jest patrzeć, gdy dzieci tworzą piękne kartki i jak dumne są ze swojej pracy. Razem z moim 4- letnim synkiem zrobiliśmy i wysłaliśmy kartkę do jego siostry. To wzruszające, że Szymon pomimo choroby, tak chętnie wykonywał kartkę, sam zadecydował, co w niej napisać. Myślę, że to również pomaga rodzicom. Mniej się martwimy, gdy widzimy nasze dzieci uśmiechnięte. Mój synek na pewno po wyjściu ze szpitala będzie długo wspominał te zajęcia.

Zobacz więcej

Janina Szajny, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 8 w Jarosławiu

Miejskie Przedszkole Nr 8 Montessori w Jarosławiu jest miejscem, które dzięki Fundacji Rosa może w pełni odpowiedzieć na potrzeby rozwojowe najmłodszych wychowanków. Jesteśmy ogromnie wdzięczne przedstawicielom Fundacji Rosa, że odpowiedzieli na nasz wniosek i przekazali na rzecz przedszkola wyposażenie Sali Doświadczania Świta, która jest niezwykłą przestrzenią oddziaływania terapeutycznego. Jest to jedyna sala, z której mogą korzystać nie tyko dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, ale maluchy z całego miasta Jarosławia.

Zobacz więcej

Bożena Karasek, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Bielawie

Fundacja Rosa efektywnie realizując projekty skierowane do dzieci i młodzieży, realnie wypełnia swoją wizję i misję. Podejmowane działania są adekwatne do oczekiwań i przynoszę wymierne efekty teraz, a z pewnością skutki tych działań widoczne będą również po latach. Dzięki aktywności Fundacji, wiele placówek oświatowych zostało doposażonych w znakomity sprzęt rehabilitacyjny oraz pomoce edukacyjne, dzięki czemu, nawet po zakończeniu realizacji danego projektu dzieci i młodzież nadal mogą korzystać z lepszych warunków do nauki i rehabilitacji.

Zobacz więcej

lek. med. Waldemar Krajewski, Ordynator Oddziału Dziecięcego ZOZ w Bolesławcu

Dzięki wsparciu Fundacji Rosa, pobyt w szpitalu nie jest dla dziecka takim traumatycznym przeżyciem. Organizowane zajęcia pomagają urozmaicić pobyt w szpitalu i zapomnieć o chorobie. Proszę pamiętać, że każda dodatkowa działalność, każde wsparcie, m.in. takie jakie otrzymujemy od Fundacji Rosa odbywa się zawsze z korzyścią dla pacjenta, a przecież wcześniej czy później każdy może tu trafić i o tym nie możemy zapominać.

Zobacz więcej