Lista zakwalifikowanych placówek do projektu „Lekki Tornister we Wrocławiu”

Po weryfikacji zgłoszeń mamy przyjemność ogłosić listę zakwalifikowanych placówek edukacyjnych do projektu „Lekki Tornister we Wrocławiu”. We wrocławskiej edycji kampanii wezmą udział 42 placówki – ponad 5 tys. uczniów zaangażuje się w działania dotyczące profilaktyki wad postawy.

Do projektu „Lekki Tornister we Wrocławiu” mogły zgłosić się placówki należące do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Akcja ma charakter edukacyjny oraz motywacyjny i jest skierowana do trzech grup wiekowych: przedszkoli, klas 0-3 szkół podstawowych oraz klas 4-8 szkół podstawowych, w tym szkół specjalnych, w zależności od szczebla edukacji. Projekt ma na celu budowanie świadomości prozdrowotnej z zakresu profilaktyki wad postawy, motywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwrócenie uwagi dzieciom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków będących przyczyną wad postawy. Ponadto, pragniemy zachęcić uczniów do realizacji inicjatyw lokalnych w zakresie promocji aktywności fizycznej i profilaktyki wad postawy.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i serdecznie gratulujemy zakwalifikowanym do projektu placówkom. Koordynatorzy ds. promocji zdrowia, którzy zgłosili szkoły do akcji, już niedługo mogą się spodziewać materiałów edukacyjnych.

Szczegóły dotyczące projektów można poznać dzwoniąc pod nr tel. 733 972 730 lub pisząc na adres e-mail: promocjazdrowia@fundacjarosa.pl.

Projekt obywa się w ramach zadania publicznego „ORGANIZACJA I REALIZACJA DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ W RAMACH PROGRAMU WROCŁAWSKIEJ SIECI PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE W 2019 ROKU”. Program jest finansowany przez Miasto Wrocław.

W załączniku przedstawiamy listę wszystkich szkół zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz niezbędne dokumenty do realizacji projektu.

WYNIKI REKRUTACJI „Lekki Tornister we Wrocławiu”

Regulamin_LT_WROCŁAW_ze zm. 21.06.2019

Sprawozdanie_Lekki Tornister we Wrocławiu