Dominika Ostałowska

Znana i popularna polska aktorka teatralna i filmowa. Córka aktora Ryszarda Ostałowskiego i dziennikarki Ireny Ostałowskiej, mama urodzonego w 2002 roku syna Huberta.

 
Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza, rozpoczynała przygodę ze sceną w Teatrze Ateneum, od 2000 roku występuje głównie w Teatrze Powszechnym. Na ekranie debiutowała w polsko-amerykańskim filmie sensacyjnym Anioł śmierci w roku 1994. Brała udział m.in. w serialu Izabelli Cywińskiej Boża podszewka, węgierskiej produkcji Bracia Witman, filmie Jerzego Stuhra Historie miłosne, a od 2000 roku związana jest z serialem M jak Miłość, w którym kreuje postać sędziny Marty Mostowiak Wojciechowskiej.
 
Laureatka wielu nagród krajowych i zagranicznych. Za drugoplanową rolę żony w filmowej adaptacji Łagodnej F. Dostojewskiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego otrzymała w 1997 roku nagrodę aktorską na MFF „Złoty Rycerz” w Moskwie oraz na MF Aktorów Filmowych w Rydze. W 2001 roku nagrodzona została Polską Nagrodą Filmową Orzeł za kreację w dramacie Jana Jakuba Kolskiego Daleko od okna na podstawie opowiadania Hanny Krall, a trzy lata później zdobyła kolejną nagrodę Orła oraz pierwszą w karierze Nagrodę Aktorską na FPFF w Gdyni za drugoplanową rolę w głośnym filmie Dariusza Gajewskiego Warszawa. Była nominowana do nagrody Wiktora 2007 w kategorii „najpopularniejszy aktor telewizyjny”. Oprócz występów w swoich macierzystych teatrach, od 1993 roku regularnie pojawia się w spektaklach Teatru TV.
 
 
Z wielką radością przyjęłam propozycję Fundacji – to dla mnie zaszczyt, że mogę wspierać działania organizacji, która z roku na rok obejmuje swoją działalnością coraz szersze grono najmłodszych. 
 
Dlaczego przyjęłam zaproszenie Fundacji Rosa?
 
Przede wszystkim ze względu na prowadzone przez nią projekty i to, że ich celem jest pomoc dzieciom i młodzieży, a więc przyszłości nas wszystkich. Ważne jest dla mnie i to, że Fundacja kieruje pomoc dla dzieci niepełnosprawnych czy z deficytami rozwojowymi, a więc takich, którym każde wsparcie i pomoc w rehabilitacji są niezwykle potrzebne. W dzisiejszych czasach każda taka inicjatywa jest na wagę złota. Wierzę, że moje zaangażowanie przyda się Fundacji i będzie wsparciem jej działań. Myślę, że wspólnie możemy pomagać jeszcze skuteczniej. 
 

 

Galeria